Světelná reklama

Tvarovaná světelná písmena a loga

Jedním z nejvýraznějších způsobů provedení světelné reklamy jsou tvarovaná písmena a loga, vyráběná v požadovaných velikostech a tvarech. Jako světelný zdroj používáme LED (Light Emitting Diode) světelný systém, výhodný vysokou životností, stálou světelností a především pro nízké energetické náklady. Dále používáme k prosvícení reklamy neony. Neonové trubice se vyrábí v různých barvách, kterých se dosahuje použitím typu luminoforu a barvou skla. Neonové systémy se vždy dodávají kompletní, tj. včetně vysokonapěťových transformátorů, krytek elektrod, držáků trubic, pojišťovacích prvků, odborné montáže apod. Jako materiál pro výrobu písmen se nejčastěji používá tepelně zpracované ohýbané plexi v širokém barevném spektru, nebo plech z hliníku, nerezavějící oceli, pozinkované oceli nebo mosazi. Povrchové úpravy může být dosaženo práškovým lakováním v odstínech RAL.

Plexi s nasvětlenou hranou

Plexisklo je vsazené do speciálního hliníkového profilu v němž je umístěna elektovýzbroj – zářivkové těleso. Světlo do desky vstupuje hranou, proto je grafika do plexiskla vygravírována. Výsledný efekt tak tvoří lom světla.

Světelné panely

Jedná se o nejběžnější způsob reklamy. V základním provedení bývají konstruovány jako panely jednostranné nebo oboustranné (světelné výstrčky). Boky panelů jsou zhotoveny z plastových nebo hliníkových profilů. Světelným zdrojem bývají zářivkové systémy nebo neonové systémy (slimline) a prosvětlené plochy jsou z opálového plexiskla (ploché nebo vakuově lisované), které je polepeno požadovaným motivem z translucentních fólií, digitálním tiskem na prosvětlovací fólii nebo sítotiskem. U světelných panelů s délkou větší než 4 m používáme místo plexiskla vinylovou prosvětlovací fólii s ekosolventním potiskem v plné ploše. Vinyl se pak napíná na zhotovený panel na předem připravený hliníkový rám.

zde je několik vybraných referencí z oblasti světelné reklamy

            596 884 202

             info@atelier-eye.cz